Polski Czerwony Krzyz-Ketrzyn tnb.pl
Ostatnie Artykuły
Punkt Pośrednictwa P...
Bitwa pod Wopławkami
Piknik w Barcianach
WARMIŃSKO – MA...
Galiny 19 kwietnia
Nawigacja
Strona Główna
Artykuły
Download
Linki
Kategorie Newsów
Kontakt
Galeria
Zasady naszego ruchu
Misja Polskiego Czerwonego Krzyza
Zasady
Historia PCK
Podstawy prawne dzialania PCK
Komu pomagamy
Z zycia PCK Ketrzyn
Pierwsza Pomoc
Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 325
Najnowszy Użytkownik: patrycjamat15
INFO
KRS: 0000 22 55 87 z dopiskiem: OR Ketrzyn
Witamy
WITAMY NA STRONIE ODDZIAŁU REJONOWEGO PCK W KETRZYNIE ul.Miejska7,11-400 Ketrzyn
ZOSTAN NASZYM SPONSOREM
Zapraszamy do współpracy i sponsoringu. Bank MILLENIUM 71 1160 2202 0000 0002 4988 5009 (OR Ketrzyn). numer KRS 0000 22 55 87 -z dopiskiem OR Ketrzyn- Przekaz swój 1%
Punkt Pośrednictwa Pracy OHP

Dla wielu lato i wakacje kojarzą się z nudą i lenistwem. Młodzi ludzie często nie mają żadnych pomysłów na spędzenie lata. Wychodząc naprzeciw potrzebom młodych ludzi, Punkt Pośrednictwa Pracy OHP w Kętrzynie, Młodzieżowe Centrum Kariery OHP w Kętrzynie oraz Polski Czerwony Krzyż w Kętrzynie zainicjowali wakacyjną akcję „Wolontariat-alternatywa na wakacyjną nudę”.
Podczas spotkania w ramach tej akcji jakie miało miejsce 22 sierpnia 2012 r. w siedzibie Punktu Pośrednictwa Pracy OHP w Kętrzynie, Kierownik PCK w Kętrzynie Pan Andrzej Paczkowski wraz z wolontariuszami oraz pośrednik pracy PPP OHP w Kętrzynie Małgorzata Jonasz-Kobarynka wymieniali się spostrzeżeniami dotyczącymi akcji.
Zdaniem Kierownika PCK w Kętrzynie, Andrzeja Paczkowskiego wolontariat jest wspaniałym sposobem na spędzenie czasu wakacyjnego. Placówka tętni życiem bez względu na porę roku. Zapotrzebowanie na wolontariuszy jest bardzo duże. Przystępując do wolontariatu poznajesz wielu ciekawych ludzi, masz możliwość sprawdzenia swoich umiejętności w praktyce oraz możliwość zdobycia cennej wiedzy podczas pracy. Tutaj nie ma czasu na nudę. Codziennie ktoś czeka na pomoc. Wolontariusz PCK przechodzi szkolenie w zakresie udzielania I pomocy przedmedycznej. Umiejętność udzielania pomocy ofiarom wypadków przydaje się nie tylko w okresie wakacyjnych beztroskich i czasami niestety bezmyślnych zabaw, które niekiedy kończą się fatalnie. Taka wiedza przydaje się przez całe życie.
Małgorzata Jonasz-Kobarynka pośrednik pracy PPP OHP w Kętrzynie przekonuje, iż wstępując w szeregi wolontariuszy pomagasz nie tylko innym, ale również sobie. Wolontariat daje możliwość zdobycia cennych doświadczeń i umiejętności młodym ludziom, które mogą przynieść korzyść w przyszłych staraniach o pracę. Młodzi ludzie mają szansę zweryfikować swoje wyobrażenia o danym zawodzie czy sposobach wywiązywania się z określonych zadań. Wolontariat daje poczucie bycia potrzebnym oraz ogromną satysfakcję, kształci umiejętność pracy zespołowej.
Na spotkaniu zabrali również głos wolontariusze, którzy jednogłośnie przyznali, że zaproponowana forma spędzenia wakacji okazała się bardzo ciekawa. Zdobyte umiejętności oraz doświadczenia będą owocować w przyszłym życiu zawodowym oraz prywatnym. Spędzone wakacje pod hasłem „Wolontariat-alternatywa na wakacyjną nudę” to nie tylko okres szkoleń i pracy, to sprawdzenie siebie w nowych sytuacjach, nawiązywanie nowych znajomości i przyjaźni. Wykonując powierzone im zadania wolontariusze odkrywali swoje mocne i słabe strony. Przygodę z wolontariatem jak oznajmili będą kontynuowali również w nadchodzącym roku szkolnym.
„Wolontariat-alternatywa na wakacyjną nudę” to nie jedyna oferta jednostek OHP w Kętrzynie na spędzenie wolnego czasu dla młodzieży. Jednostki zapraszają na szereg spotkań i warsztatów prowadzonych w ramach projektu „OHP jako realizator usług rynku pracy”, ponadto można skorzystać z ofert pracy, szkoleń. Pracownicy służą pomocą przy sporządzaniu dokumentów aplikacyjnych, przedstawią tajniki autoprezentacji. Posiadamy do dyspozycji 2 stanowiska komputerowe, książki oraz programy multimedialne pozwalające między innymi określić swoje predyspozycje zawodowe, poznać świat zawodów.


Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty:

Punkt Pośrednictwa Pracy OHP Młodzieżowe Centrum Kariery OHP
11-400 Kętrzyn, ul. Górna 8 11-400 Kętrzyn, ul. Górna 8
e-mail: pppketrzyn@ohp.pl e-mail: mckketrzyn@ohp.pl
tel. 89 751 12 53 tel. 89 751 48 85

Dodane przez ekonom9 dnia sierpień 24 2012 12:04:420 Komentarzy ˇ 2756 Czytań - Drukuj
Komentarze
Brak komentarzy.
Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.
Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.
Nasi Partnerzy
Image and video hosting by TinyPic
Adres
Oddział Rejonowy Polskiego Czerwonego Krzyża ul.Miejska 7 11-400 Ketrzyn tel.607766566 e-mail: zo.pckketrzyn@wp.pl zr.ketrzyn@pck.org.pl Kierownik Biura; Andrzej Paczkowski
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Punkt Opieki Nad Chorym
Punkt Opieki Nad Chorym ul.Miejska 7 11-400 Ketrzyn informacje w biurze: Oddziału Rejonowego PCK w godzinach; 10-13.
Współpracujacy z nami

Copyright © 2011

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie