Polski Czerwony Krzyz-Ketrzyn tnb.pl
Ostatnie Artykuły
Punkt Pośrednictwa P...
Bitwa pod Wopławkami
Piknik w Barcianach
WARMIŃSKO – MA...
Galiny 19 kwietnia
Nawigacja
Strona Główna
Artykuły
Download
Linki
Kategorie Newsów
Kontakt
Galeria
Zasady naszego ruchu
Misja Polskiego Czerwonego Krzyza
Zasady
Historia PCK
Podstawy prawne dzialania PCK
Komu pomagamy
Z zycia PCK Ketrzyn
Pierwsza Pomoc
Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 325
Najnowszy Użytkownik: patrycjamat15
INFO
KRS: 0000 22 55 87 z dopiskiem: OR Ketrzyn
Witamy
WITAMY NA STRONIE ODDZIAŁU REJONOWEGO PCK W KETRZYNIE ul.Miejska7,11-400 Ketrzyn
ZOSTAN NASZYM SPONSOREM
Zapraszamy do współpracy i sponsoringu. Bank MILLENIUM 71 1160 2202 0000 0002 4988 5009 (OR Ketrzyn). numer KRS 0000 22 55 87 -z dopiskiem OR Ketrzyn- Przekaz swój 1%
Nowy Klub HDK
W dniu 19 stycznia został powołany nowy Klub Honorowych Dawców Krwi przy Oddziale Rejonowym PCK w Kętrzynie.Obecnie już będą 2 kluby HDK w naszym powiecie,drugim a właściwie pierwszym jest klub Honorowych Dawców Krwi przy placówce Straży Granicznej w Barcianach.
Zapraszamy osoby,które chciały by być członkami klubu HDK.
Pamietajcie twoja krew ratunkiem dla innych

Dodane przez ekonom9 dnia marzec 14 2013 15:11:38Czytaj więcej ˇ 0 Komentarzy ˇ 1021 Czytań - Drukuj
Nowe stroje
W styczniu otrzymaliśmy nowe,piękne stroje dla grupy SIM ufundowane przez MTI FURNINOWA,otrzymaliśmy również materiały opatrunkowe oraz otrzymaliśmy deklaracje że MTI FURNINOWA pokryje 1|3 kosztów zakupu nowego defibrylatora,który będzie wykorzystywany w szkoleniach z pierwszej pomocy.Cieszy nas współpraca i daje nadzieję na przyszłość i rozwój idei Czerwonokrzyskich

Dodane przez ekonom9 dnia marzec 14 2013 15:06:49Czytaj więcej ˇ 0 Komentarzy ˇ 906 Czytań - Drukuj
KURS PIERWSZEJ POMOCY PRZEDMEDYCZNEJ
Oddział Rejonowy Polskiego Czerwonego Krzyża w Kętrzynie ogłasza nabór na 16-godzinny płatny kurs pierwszej pomocy przedmedycznej,który zakończy się uzyskaniem certyfikatu honorowanego w całej Unii Europejskiej.
Bliższe szczegóły pod numerem tel.607766566 lub bezpośrednio w biurze przy ul.Miejskiej 7 w Kętrzynie.

Dodane przez ekonom9 dnia grudzień 10 2012 12:39:57Czytaj więcej ˇ 0 Komentarzy ˇ 743 Czytań - Drukuj
Pokaz Pierwszej Pomocy
Dni Honorowego Krwiodawstwa - 2012 w Kętrzynie
24 listopada 2012 r. kętrzyńskie obchody Dni Honorowego Krwiodawstwa rozpoczęto w dość nietypowy sposób wychodząc bezpośrednio na ulice miasta, gdzie mieszkańcy i zaproszeni goście mieli możliwość uczestniczenia w pokazie i wzięcia lekcji udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Organizatorami przedsięwzięcia byli członkowie z kętrzyńskiej Grupy Społecznych Instruktorów Młodzieżowych PCK, Oddział Rejonowy PCK w Kętrzynie oraz Klub Honorowych Dawców Krwi przy Placówce Straży Granicznej w Barcianach.
Punktualnie o godz. 12.00 w rejonie kętrzyńskiego ratusza pieszy wtargnął nagle na ulicę wprost przed nadjeżdżający pojazd, którego kierowca chcąc uniknąć potrącenia osoby odbił gwałtownie kierownicą pojazdu, wpadł w poślizg, potrącił go, po czym uderzył w drzewo. Do udzielenia pomocy poszkodowanym ruszyła Grupy SIM PCK jednocześnie włączając do akcji świadków zdarzenia. Na miejsce wypadku zostały wezwane służby ratownicze, które przybyły po kilku minutach. Policjanci natychmiast rozpoczęli realizację swoich czynności, strażacy akcję uwolnienia zakleszczonego w pojeździe kierowcy pojazdu, a Grupa SIM zaopatrywała potrąconego pieszego. Ofiarom wypadku udzielono pierwszej pomocy przedmedycznej. Tak w skrócie wyglądała pierwsza część pozoracji. Niestety podczas pokazów strażacy zostali wezwani do alarmu bojowego, musieli przerwać swój udział i odjechać. Jak się później okazało alarm był fałszywy.
Następnie chętni mieszkańcy mogli, pod okiem instruktorów, uczyć się resuscytacji krążeniowo-oddechowej na fantomie osoby dorosłej i dziecka, a także mogli dowiedzieć się jak pomagać osobom potrzebującym pierwszej pomocy w różnych sytuacjach.
Kolejny wypadek upozorował rowerzysta, który wymusił pierwszeństwo przejazdu jadącemu prawidłowo motocykliście. Obaj poszkodowanym Grupa SIM udzieliła pierwszej pomocy przedmedycznej. Ta scenka pokazał jak fatalne w skutkach mogą być obrażenia uczestników wypadku, którzy nie mają dobrej ochrony i są narażeni bezpośrednio na urazy spowodowane uderzeniem innego pojazdu, nawet jadącego z niewielką prędkością. Otwarte złamania kończyn, skręcenia stawów czy krwotoki wewnętrzne to główne skutki takich zdarzeń.
Ideą tego typu pokazów jest, nie tylko nauka udzielania pierwszej pomocy, ale również uświadamianie ludziom, uczestnikom ruchu drogowego i pieszego jakie są skutki dla ofiar wypadków i ile sił i środków trzeba zaangażować do ratowania ludzkiego zdrowia i życia.
Druga część obchodów Dni Honorowych Dawców Krwi rozpoczęła się w siedzibie PCK w Kętrzynie podziękowaniami dla instytucji i osób wspierającymi ideę honorowego krwiodawstwa i działalność czerwonokrzyską. Kapituła Oddziału Rejonowego PCK w Kętrzynie w 2012 r. przyznała pierwszy tytuł „Dobroczyńcy o Kryształowym Sercu” Burmistrzowi Miasta Kętrzyn Panu Krzysztofowi Hećmanowi. Drugi tytuł przypadł Warmińsko-Mazurskiemu Stowarzyszeniu Pomocy Osobom Poszkodowanym w Wypadkach Komunikacyjnych „Amicus”. Ponadto Kapituła przyznała tytuły „Darczyńcy 2012” Nadleśnictwu Srokowo, PSS Społem w Olsztynie i Kętrzynie oraz MTI - Furninova w Kętrzynie.
Podziękowano również Komendantowi Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej w Kętrzynie, Komendantowi Powiatowemu Policji w Kętrzynie, Komendantowi Powiatowemu Państwowej Straży Pożarnej w Kętrzynie, Wicestaroście Powiatu Kętrzyńskiego, Placówce Terenowej KRUS w Kętrzynie, Kętrzyńskiemu Centrum Kultury, Ochotniczemu Hufcowi Pracy w Kętrzynie, Firmie AUTO-HOL Jacek Krzyżewski, Kętrzyńskiemu Klubowi Motocyklowemu RAST, Bankowi Pocztowemu z Kętrzyna, Dyrekcji sklepu „Pelcowizna”, Dyrekcji „Stokrotka” Sp. z o.o. i Piekarni Cymes z Olsztyna.
Podczas sobotniej akademii Pan Zbigniew Nowak Wicestarosta Powiatu Kętrzyńskiego wręczył Odznaką Zasłużonego Honorowego Dawcy Krwi III stopnia Huberowi Litwinowiczowi. Natomiast Pan Andrzej Degórski Zastępca Burmistrza Miasta Kętrzyna wręczył Odznaki SIM Agnieszce Rutkowskiej, Julicie Mazurowskiej, Dorocie Bielskiej, Annie Dec, Damianowi Darowskiemu, Michałowi Hirniakowi i Wojciechowi Doroszko.
Miesiąc honorowych krwiodawców był również okazją do wyróżnień kętrzyńskich krwiodawców przez władze miasta Kętrzyna. W dniu 29 listopada 2012 r. na XXXVIII sesji Rady Miejskiej Przewodnicząca Rady Miejskiej Pani Halina Piasecka wraz z Burmistrzem Miasta Kętrzyn Panem Krzysztofem Hećmanem, w dowód uznania zasług na rzecz ratowania zdrowia i życia ludzkiego, wyróżnili Certyfikatami Aktu Lokacyjnego Miasta Kętrzyn z dnia 11 listopada 1357 roku: Andrzeja Paczkowskiego – pracownika Oddziału Rejonowego PCK w Kętrzynie, mjr. SG Doriana Burdyło, st. chor. SG Mariusza Staworko – funkcjonariuszy Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej, st. chor. SG Wojciecha Grocha – funkcjonariusza Centrum Szkolenia Straży Granicznej w Kętrzynie oraz Krzysztofa Czarneckiego.
Autor: Dorian Burdyło
Foto: Dariusz Pyrka


pokaz pierwszej pomocy


Dodane przez ekonom9 dnia listopad 23 2012 12:53:04Czytaj więcej ˇ 0 Komentarzy ˇ 944 Czytań - Drukuj
XXI Ogólnopolska Olimpiada"Promocji Zdrowego Stylu Życia"Odbyła się rejonowa edycjia Ogólnopolskiej Olimpiady"Promocja Zdrowego Stylu Życia".
W dniu 7 grudnia w galerii Kętrzyńskiego Centrum Kultury w Kinie "Gwiazda". W etapie tym udział wzieły szkoły podstawowe,gimnazjalne i ponadgimnazjalne.
Przewodniczacym komisji oceniajaqcej byl ks.Jacek proboszcz parafii w Mołtajnach,w skład w/w komisji weszły następujące osoby;Małgorzata Jonasz,Katarzyna Policha-OHP Kętrzyn,Diana Mozyro-Bank Pocztowy,mjr.Dorian Burdyło-Klub HDK przy placówce Straży Granicznej w Barcianach,Sławomir Kiljańczyk v-ce szef PCK Kętrzyn.
Po omówieniu podstawowych kwestii regulaminu odbył sie test w wyniku,którego wyłoniono następujących laureatów.
Szkoły podstawowe
I miejsce -Marlena Siergiej
II miejsce-Paweł Jabłoński
III miejsce-Martyna Grabias
wszyscy ze Szkoły podstawowej w Biedaszkach
Szkoły gimnazjalne
I miejsce-Nicola Baran ZS nr.1 z Oddziałami Integracyjnymi w Kętrzynie
II miejscxe-Klaudia Bogdańska ZS w Mołtajnach
III miejsce- Szymon Dąbek ZS nr.1 z Oddziałami Integracyjnymi w Kętrzynie
Szkoły ponadgimnazjalne
I miejsce-Marta Dziomba Powiatowe Centrum Edukacyjne w Kętrzynie
II miejsce- Dorota Bielska
III miejsce- Paweł Jaruszewski
oboje z ZS im.M Curie Skłodowskiej w Kętrzynie
Wszystkim serdecznie dziękujemy za udział i pomoc..Zdrowy tryb życiaDodane przez ekonom9 dnia listopad 12 2012 10:34:06Czytaj więcej ˇ 0 Komentarzy ˇ 1470 Czytań - Drukuj
Wieczór Warmińsko-Mazurski
Relacja z Wieczoru Warmińsko-Mazurskiego

W ostatni piątek października w restauracji Feniks odbył się Wieczór Warmińsko - Mazurski. Organizatorem tego przedsięwzięcia był Gminny Ośrodek Kultury w Barcianach.

Rangę wieczoru podkreślała obecność władz lokalnych, gości z zagranicy: Delegacji z Kalvarijos i Primorja oraz Prezesa i członków Klubu Honorowych Dawców Krwi przy placówce SG w Barcianach.

Punktualnie o godz. 17:00 słowem wstępu o folklorze, goście i słuchacze zostali wprowadzeni w świat muzyki regionalnej.

W tej pięknie zorganizowanej kameralnej imprezie folklorystycznej wzięły udział nie tylko miejscowe grupy wokalne z Aptynt (warmińskie słowiki) i Barcian (Basibabki i grupa Timor) ale i zespoły ludowe z Jezioran,,Jezioranie" i Rodnowa,,Rodnowianie". Występujące zespoły dały koncertowy pokaz utworów warmińskich w różnych aranżacjach, wykorzystując szerokie spektrum instrumentów muzycznych.

Głos zabrał Prezes Klubu Honorowych Dawców Krwi przy placówce SG w Barcianach P. mjr Dorian Burdyło, który wraz z Wójtem Gminy Barciany P. Ryszardem Kozyrą wręczyli odznaczenia honorowego dawcy krwi.

Chwilę wytchnienia z nutą refleksji historycznej dała gościom prelekcja p. Sławomira Witkowskiego zatytułowana,,Baby pruskie".
Dodane przez ekonom9 dnia listopad 02 2012 15:34:12Czytaj więcej ˇ 0 Komentarzy ˇ 823 Czytań - Drukuj
KALEJDOSKOP


Festyn rodzinny w Karolewie-przedszkola "Kubuś"


Wizyta w Mielniku nad Bugiem z DKS MOSIR

Dodane przez ekonom9 dnia październik 24 2012 19:31:170 Komentarzy ˇ 750 Czytań - Drukuj
Wyprawka dla Żaka
Rusza jak co roku akcja 'Wyprawka dla Żaka",zapraszamy wszystkich do właczenia sie do akcji by ulżyc choc w drobnym stopniu dzieciom z najuboższych rodzin.Pokażmy im swoje serca.Zbieramy przybory szkolne,zeszyty i inne.


Akcja trwać bedzie do końca pażdziernika.
Zapraszamy instytucje,szkoły,zakłady pracy do właczenia sie w akcje.
Pamietajmy iż coraz wiecej dzieci potrzebuje naszego wsparcia i nie zostawajmy obojetni na to.
Zbieramy zeszyty,,bloki i pozostałe przybory szkolne,można je osobiście dostarczać do naszego biura.

Dodane przez ekonom9 dnia sierpień 31 2012 11:35:34Czytaj więcej ˇ 0 Komentarzy ˇ 726 Czytań - Drukuj
Gorączka Złota

W akjcji biorą udział przedszkola,szkoły,instytucje
Zapraszamy

Dodane przez ekonom9 dnia kwiecień 03 2012 20:21:56Czytaj więcej ˇ 0 Komentarzy ˇ 1022 Czytań - Drukuj
Okęgowa Olimpiada"Promocji zdrowego stylu życia"
24 marca nasi uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Biedaszkach,Gimnazjum w Windzie i Zespołu Szkół im.Marii Curie-Skłodowskiej z Kętrzyna w raz z opiekunami wzięły udział w Olimpiadzie Okręgowej"Promocja zdrowego stylu życia".

Tym bardziej cieszy iż uczennice ze Szkoły Podstawowej w Biedaszkach zdobyły wyróznienie za pracę multimedialną.
Gratulacje!!!!

Dodane przez ekonom9 dnia marzec 26 2012 22:39:46Czytaj więcej ˇ 0 Komentarzy ˇ 837 Czytań - Drukuj
Kurs elementarny w MEBELPLASCIE
Dnia 17 marca 2012 roku w Reszlu w tamtejszym Zakładzie MEBELPLASTU,odbyło się szkolenie elementarne
z zasad Pierwszej Pomocy Przedmedycznej kadry kierującej pracą innych pracowników.


Pracownicy zostali zaznajomieni z zaadami postępowania w poszczególnych przypadkach urazów i wypadków

Dodane przez ekonom9 dnia marzec 19 2012 23:53:55Czytaj więcej ˇ 0 Komentarzy ˇ 1442 Czytań - Drukuj
Strona 2 z 4 < 1 2 3 4 >
Nasi Partnerzy
Image and video hosting by TinyPic
Adres
Oddział Rejonowy Polskiego Czerwonego Krzyża ul.Miejska 7 11-400 Ketrzyn tel.607766566 e-mail: zo.pckketrzyn@wp.pl zr.ketrzyn@pck.org.pl Kierownik Biura; Andrzej Paczkowski
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Punkt Opieki Nad Chorym
Punkt Opieki Nad Chorym ul.Miejska 7 11-400 Ketrzyn informacje w biurze: Oddziału Rejonowego PCK w godzinach; 10-13.
Współpracujacy z nami

Copyright © 2011

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie